pl us
ARGOLD-fullsize
Trigger - czyli spust w AR-15 jest pierwszą rzeczą, jaką wymienisz w swoim nowym karabinie. Firmy produkujące obecnie karabiny typu AR-15 instalują standardowy 4,5 funtowy spust jedno-stage'owy.

Dlaczego standardowy spust jest ciężki i słabej jakości?
- Standardowy spust musi wybaczać nacisk w sytuacji stresowej, aby w momencie wysokiego stresu użytkownik nie spowodował nieplanowanego wystrzału
- Czysta ekonomia, wstawimy standardowy i tani by klient powrócił po serwis i wymianę na spust nowy, lepszy i droższy

Na pierwszym miejscu stawiam firmę Geissele gdyż jest firmą, która poprawiła spust dla służb mundurowych starając się pogodzić: szybkość, sytuację stresową i ewentualne zapotrzebowanie na strzał snajperski. Spust Super Select Fire - SSF przeznaczony dla służb mundurowych i spełniający wyśrubowane rygory amerykańskiej armii oraz jego bardziej cywilny odpowiednik Super Semi Automatic - SSA i poprawiona wersja SSA-E zmniejszająca delikatnie całkowity nacisk spustu do 3,5lbs. Spusty te działają w wersji two-stage, której jestem zdecydowanym zwolennikiem.

Geissele również posiada sportowe wersje w swojej ofercie wobec tego w moim rankingu wysunęła się ta firma na najwyższą lokatę. Następną firmą, która skupiła się głównie na ofercie sportowej jest Timney. W ofercie tej firmy znajdziemy gotowe zestawy spustów, które są skierowane do zawodników strzelających głównie konkurencje dynamiczne krótko dystansowe.

W klasyfikacji super sportowej na pierwsze miejsce wysuwa się firma Hiper-Fire oraz jej spust Hipertouch 24. W zestawie tej firmy dostajemy wymienne sprężyny, które umożliwiają dostosowanie ciężaru spustu do naszych wymogów w zakresie 2,3 lub 4 lbs. Jest to jeden z najlepszych dostępnych spustów typu single-stage zaprojektowany specjalnie dla strzelectwa sportowego.

Jest jeszcze jedna firms licząca się w amerykańskim sporcie strzeleckim American Trigger Corporation, którą reklamuje Jerry Miculek. Spust ten znajduje się na szczycie stawki spustów sportowych pod względem ceny.


baner