pl us
winieta-logo Sig226
United States Navy SEALs zaakceptowało ten pistolet w konkursie na służbowy pistolet US Army

Wersja Platinum Elite była produkowana tylko na rynek amerykański  i tylko w ograniczonej ilości egzemplarzy aby dodatkowo zwiększyć jego wyjątkowość oraz cenę. SIG-Sauer P226 pojawił się w 1981 w związku z przystąpieniem firmy SIG Sauer do konkursu na nowy pistolet służbowy United States Army. Jest to rozwinięta wersja wcześniejszego pistoletu SIG-Sauer P220, różniąca się od poprzednika przede wszystkim powiększonym magazynkiem na 15 naboi. Sig Sauer P226 zyskał sobie znakomite opinie wśród użytkowników oraz używany jest przez wiele jednostek policyjnych całego świata.

Jako jedyny posiada bardzo dopasowane magazynki dwudziesto-nabojowe, które tylko delikatnie wystają poza obrys broni. metro strachu
Różne wersje P226 również systematycznie występują głównie w filmach akcji, a jeden z najlepszych amerykańskich strzelców Master Gunnery Sergeant Thomas Beckett w filmie "Sniper" właśnie ten model broni ma przy sobie podczas akcji.

RamboIISIGZ tego modelu korzystali również John Travolta w "Metrze Strachu", wrogowie Johna Rambo z drugiej części jego przygód, czyli "Rambo II", oraz Matt Damon w "Inflirtacji" oraz słynny James Bond w ostatnich odsłonach.

Przez wielu uważany za najlepszą dziewiątkę i muszę potwierdzić, że zarówno pod względem wykonania oraz materiałów i samej konstrukcji jest to najwyższa półka.
 
baner