pl us
winieta-logo Remington870
Strzelba powtarzalna M 870 jest najczęściej używaną bronią bojową przez operatorów w formacjach militarnych
Strzelba oznaczona, jako Remington 870 weszła do produkcji seryjnej w 1951 roku. Amerykańska firma zbrojeniowa Remington jest jedną z najstarszych na kontynencie północnoamerykańskim. Firmę założył w 1825 roku Eliphalet Remington i prowadził ją wspólnie z synem aż do swojej śmierci w 1861 roku. Obecnie Remington produkuje broń zarówno dla formacji wojskowo-policyjnych jak i na chłonny rynek cywilny. Sztandarowym produktem Remingtona, jeśli mówimy o broni, są niewątpliwie karabin powtarzalny M 700 i strzelba M 870.
3
Jest to klasycznie zbudowana strzelba powtarzalna typu pump-action, kalibru 12 z komorą nabojową dostosowaną do nabojów Magnum (z łuską o długości 76 mm). M 870 zasilana jest z pod lufowego magazynka rurowego o pojemności od 5-iu do 8-iu nabojów.

W formacjach militarno-policyjnych stosowane są strzelby z pełną kolbą lub chwytem pistoletowym wykonanymi z odpornego na zniszczenie polimeru. Powłoki zewnętrzne części metalowych są fosforowane na głęboki czarny mat. Pokrycie jest odporne na ścieranie i trudne warunki eksploatacji. Występują też wersje niklowane.

Dla formacji militarnych produkowane są również zmodyfikowane M870 dostosowane do zamontowania w miejscu granatników podwieszanych na karabinkach szturmowych, między innymi M 16. 
1
Strzelby Remington M870 używane są przez formacje militarno-policyjne w wielu krajach (w Polsce na wyposażeniu JS GROM), chętnie kupowane są też przez osoby cywilne do ochrony posiadłości, łowiectwa i sportu w konkurencjach strzelectwa dynamicznego.

Strzelby Remington M870 cieszą się uznaniem użytkowników z uwagi na dobre wykonanie, wytrzymałość na trudne warunki eksploatacji, umiarkowaną cenę zakupu i renomę producenta.Przedstawiony na zdjęciu model jest pokryty powłoką nazwaną Tactical Camo, posiada szynę Picatinny oraz przyrządy celownicze XS-Sights i dodatkowy magazynek 6-cio nabojowy na lewej stronie. Chwyt pistoletowy jest najlepszym rozwiązaniem taktycznym oraz w sporcie dla tych, którzy wykorzystują lewą rękę do ładowania magazynków.
 
baner